Резервации едноставно, без никакви такси и во безбедна владата
Nous offrons 20% de réduction pour toute réservation de 5 nuits minimum.
Изберете го датумот на пристигнувањето потоа датум за заминување и кликнете проверка достапност
Кога ќе би сакал да остане ?
П� ИСТИГНУВАЊЕ
Заминување

Коментари

Sofaa S (Лил, 9 јуни 2012 Известување publile, Franais Оригинален текст) Јас passun останува со мојата убава мила, в тивка релаксирачка хотел, различни храна, убав персоналот и RSP ctueux. Јас совети, понекогаш навистина tster хотелот наместо по критична в секој неговиот совет и poin на гледање на луѓе се бараат, а не друго, така и за цената што поевтино, а не само да очекуваат да бидат луксузен хотел во г иста како прикриена коска конкурс за Fau спремна да одам таму Јас навистина сакам г .. во место и во центарот на Hammamet не треба такси
Elsa (на Тор Франција, мислење publile 08/03/2010, franais Оригинален текст): Извештај qualitprix, ништо да се каже и хотелски персонал многу пријателски. Sjour многу задоволителен.

Зошто книга Марина Палас

Се наоѓа во новиот одморалиште "Yasmine Hammamet" центарот на марина, Марина Палас нуди сите удобности за удобен престој.
На архитектура која се издвојува, Марина Палас е идеално место да поминат мирно и релаксирачки одмор .

Најдобар квалитет-цена сооднос

Книга онлајн и добиете најдоброто стапка гарантира во мрежата

Нема такси за откажување или промена на резервација.

резервирањето можете да се направи <век класа = "ВЕЦ"> до полноќ во ист ден

Можете да изберете соба што најмногу ви одговара за мирен ноќ (Според достапност.

Лојалност програма, промо код, што варира помеѓу 10% и 50% намалување.

Слободен во хотелот Марина Палас!

Слободен безжична конекција низ хотелот Марина Палас (вклучувајќи соби) IDIVIDI:

Бесплатни лежалки и базенот и на плажа на хотелот Марина Палас Yasmine Hammamet чадори.

Бесплатен паркинг на располагање на сајт и Privest (без претходно Rservation).

Услуги и капацитети на хотелот Марина Палас

Главен ресторан (вклучена), релаксација бар, рецепција отворен 24h/24, Тераса, соби за непушачи, семејство соби, 5 лифтови, снимање и РЕГУЛАТИВА брзо, безбедно, греење, Соба за багаж Продавници во хотел, приватна плажа, Casa Marina (мапа) ресторан, снек бар

Околината на хотелот Марина Палас Yasmine Hammamet Тунис

Марина Марина Yasmine Hammamet Тунис: 50 метри

Медина и Картагина земјиште, Yasmine Hammamet Тунис: 500 метри

Приватна плажа на хотелот Марина Палас: 350 метри

Ефидха Hammamet Меѓународниот аеродром (ИАТА: NBE): 35 км

Меѓународниот аеродром на Тунис-Картагина (IATA кодот): 77 км

Марина Палас нуди трансфери од aroportEnfidha ouTunis Картагина
Цена: 90 денари (45 евра) секој начин
Ве молиме контактирајте не: Е-пошта: contact@marinapalace.info ouTlphone: (00216) 72244748

Храна и пијалоци
Мали ручек домување: Домување континентална ручек
Полупансион: Сместување Појадок Буфе ручек континентална Dner
Полн пансион: Сместување доручек ручек ручек Dner
All inclusive (Allinclusive) Домување Мали Dner ручек ручек Пијалоци (Бар Алин и главен ресторан)